Czy tanie oznacza dobre? Dowiedz się jakie auto wybrać w wypożyczalni samochodów!

Data dodania: 02.01.2018


Wypożyczalnia oferująca tanie auta? To coraz bardziej popularne! Dzieje się tak, dlatego że każda renomowana wypożyczalnia samochodów będzie miała ofertę obejmującą pojazdy, których wynajem nie obciąży zbytnio kieszeni przeciętnego klienta. Jak zatem znaleźć dobry samochód w przystępnej cenie? Wystarczy prześledzić co ma wpływ na ostateczną cenę wynajmu auta, z takiego miejsca jak wypożyczalnia samochodów.

Myślisz, że niska cena wynajmu auta zawsze oznaczać będzie niską jakość usług, jakie proponuje wypożyczalnia samochodów? Jesteś w błędzie – przypadki takie jak wynajem aut starych, wyeksploatowanych lub z usterkami należy już do przeszłości. Wiele wypożyczalni posiada ściśle określone reguły dotyczące wieku oferowanych aut – jeśli przekroczą one pewien pułap są po prostu usuwane z wypożyczalni lub odsprzedawane. Pamiętaj, ze nowsze auta zawsze będą mniej awaryjne, dlatego będziemy mieli pewność braku usterek w trakcie podróży.

firma spedycyjna szczecin

Wynajęcie auta w atrakcyjnej cenie obecnie nie stanowi problemu, jednak końcowy koszt tej usługi składa się z wielu różnych czynników, takich jak typ i model pojazdu. Oferta takiego miejsca, jak wypożyczalnia aut jest bardzo szeroka i obejmuje auta miejskie, przeznaczone dla rodzin, wyróżniające się ekonomicznością lub nawet luksusowe pojazdy z górnej półki, które najczęściej są wybierane na specjalne okazje. Jeżeli klasa samochodu nie jest dla nas szczególnie istotna, zaznaczmy to w rozmowie z pracownikiem wypożyczalni, aby otrzymać najbardziej korzystną cenowo ofertę.

Fado Szczecin 

Od czego jeszcze zależy ostateczna cena wynajmu samochodu? Z pewnością ważny jest termin – wypożyczalnie pracują sezonowo i są pewne okresy w roku, kiedy usługa kosztuje więcej niż normalnie – mowa tu o świętach, wakacjach czy długich weekendach. Okresowo pojawiają się też atrakcyjne zniżki oraz promocje z których warto korzystać.

Jeżeli wynajmujesz auto na dłuższy czas możesz oczekiwać specjalnego rabatu. Na cenę ma również wpływ miejsce odbioru auta – wypożyczalnia samochodów zazwyczaj może zaoferować ci podstawienie pojazdu pod wskazany adres, jednak nie jest to najtańsza opcja. Cena rośnie również przy wykupieniu dodatkowego wyposażenia, takiego jak fotelik dla dziecka, GPS czy inne elementy.

Niestety przy wynajmie auta z takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów musimy liczyć się z koniecznością opłacenia kaucji oraz czasami – wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia. Kiedy oddajemy auto musimy zapłacić za jego czyszczenie, ale aby zaoszczędzić można to zrobić samodzielnie. To jednak nieczęsta decyzja – po udanym urlopie ostatnie o czym myślimy to sprzątanie auta.

wypożyczalnia samochodów Szczecin