Kto może wypożyczyć auto, w takim miejscu jak wypożyczalnia samochodów?

Data dodania: 04.06.2018


Jeżeli orientujesz się w ofertach takich miejsc, jak wypożyczalnia samochodów na pewno zdążyłeś zauważyć, że kuszą one swoich klientów coraz atrakcyjniejszymi cenami i promocjami. Jakie są ich propozycje? Naprawdę różne, ale jedno jest pewne – jest to doskonały sposób na zdobycie auta w dobrej cenie i sposób na sprawne przemieszczanie się – nawet na duże odległości. Możesz potraktować wynajem auta jako formę zastępstwa w przypadku kolizji lub wypadku. Czy każdy może wypożyczyć samochód akurat wtedy, kiedy jest mu potrzebny? Niestety – to nie takie proste, niektóre wypożyczalnie posiadają określone warunki dotyczące wynajmu. Jakie są to zasady? Oczywiście musisz przede wszystkimi być posiadaczem prawa jazdy, ale to może okazać się niewystarczające, do wynajmu.

Fado Szczecin

Pierwszą z przesłanek na podstawie której wypożyczalnia samochodów może odmówić wynajęcia pojazdu jest zbyt niski lub zbyt wysoki wiek kierowcy. Zazwyczaj ustalana jest dolna granica odnośnie wieku, ale coraz częściej starsze osoby również nie mają możliwości wypożyczenia auta. W przypadku młodych kierowców dolna granica wieku jest wyznaczona w zależności od klasy i wielkości pojazdu. Im wyższa klasa, tym większy powinien być wiek kierowcy. Klient powinien mieć minimum 19 lub 21 lat dla pojazdów niższych klas – w przypadku klas wyższych wzrasta on do 24-25 lat. Górne granice jak już wspomnieliśmy również występują coraz częściej – dlatego tak się dzieje? U osób starszych bardzo często spada sprawność fizyczna – są bardziej podatne na różnego rodzaju choroby, a koordynacja wzrokowa i ruchowa jest coraz niższa. Górny limit w takim miejscu, jak wypożyczalnia aut oscyluje zazwyczaj w granicach 65-70 lat. Właściciel wypożyczalni również chce zabezpieczyć się przed ewentualnymi wypadkami losowymi, stąd wprowadza tego typu ograniczenia.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, jak długo klient posiada prawo jazdy – niemal każda wypożyczalnia aut odrzuci rezerwację pojazdu osoby, która jest świeżo po zdanym egzaminie i nie posiada dużego doświadczenia. Podobnie będzie w przypadku kierowcy, który ma uprawienia od pół roku – zazwyczaj wypożyczalnia aut oczekuje minimum rocznego doświadczenia. Powinno to być zrozumiałe – młodzi kierowcy nie posiadają jeszcze wyrobionych nawyków podczas prowadzenia pojazdu. Coraz więcej firmy oferuje różnego rodzaju formy płatności w tym internetową. Karta kredytowa jest jednak często niezbędna dla opłacenia kaucji za wypożyczenie. Jest to oczywiście kwota, która zostanie nam zwrócona, jeżeli oddamy samochód w takim samym stanie, w jakim został przez nas wypożyczony.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin