Na jak długo można wypożyczyć samochód?

Data dodania: 14.10.2016


Posiadanie swojego samochodu to niewątpliwie ogromny przywilej i wygoda – codzienne obowiązki i przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest dużo szybsze oraz komfortowe niż podróże komunikacją miejską czy taksówkami. Osoby, które nie mają własnego auta coraz częściej korzystają z możliwości wynajęcia pojazdu z wypożyczalni. Na jak długo można wypożyczyć samochód?

Wynajem na wyjątkowe sytuacje

Wypożyczalnie samochodów przygotowują specjalne oferty i promocje dla klientów, których interesuje okazjonalny, krótki wynajem pojazdów. Na przykład zamiast korzystać z usług firm transportowych przy przeprowadzce można zająć się przewiezieniem swoich rzeczy na własną rękę, wynajmując pojazd dostawczy jedynie na kilka godzin. Jest to bez porównania o wiele bardziej korzystne rozwiązanie pod względem finansowym, ale nie tylko – zamiast powierzać swój dobytek nieznajomym możemy sami doglądać sposobu jego transportu.

Samochód na kilka dni

W standardowej ofercie najkrótszy okres, na jaki można wynająć auto to doba, choć najczęściej cena dotyczy wynajmu do kilku dni. Na przykład wypożyczalnia samochodów w Szczecinie wprowadziła podział w cenniku na kilka grup terminów – wynajem od 1 do 4 dni, od 5 do 15 dni lub od 16 do 31 dni. Im dłuższy wynajem, tym niższa cena takiej usługi. Wpływ na koszt wypożyczenia samochodu będzie też zależny od tego czy najemca wybierze opcję bez limitu kilometrów lub z ograniczeniem przebiegu na dobę.

Właściciele firm, które jedynie sezonowo wykazują zapotrzebowanie na rozbudowę zaplecza samochodów w przedsiębiorstwie chętnie korzystają także z możliwości wynajęcia pojazdów na kilka dni lub miesiąc.

Wypożyczanie długoterminowe

Można także skorzystać z oferty wynajmu długoterminowego, który jest coraz częściej wybierany przez przedsiębiorców na potrzeby rozwoju i wsparcia działalności swojej firmy. Co więcej, jak pokazują wyniki analiz przeprowadzonych przez Instytut Badań Keralla, wynajem długoterminowy z roku na rok staje się coraz bardziej popularną formą rozbudowy floty samochodowej w firmach w Polsce.

Wynajem długoterminowy pojazdów obejmuje zazwyczaj okres od 12 do 36 miesięcy, z możliwością przedłużenia lub odnowienia umowy. Płatność za taką usługę jest rozłożona w czasie, a obowiązki związane administrowaniem flotą samochodów przejmuje na siebie wypożyczalnia.

Pojazd zastępczy z OC sprawcy

Wypożyczalnia samochodów przyjdzie nam również z pomocą, jeśli przydarzy nam się na drodze stłuczka lub wypadek. Wtedy zgodnie z polskim prawem, poszkodowany kierowca ma prawo do wynajmu samochodu zastępczego z OC sprawcy kolizji i może go użytkować do czasu naprawy swojego pojazdu lub wypłacenia odszkodowania.


Cennik Auta Dostawcze