Sposoby na wynajęcie auta w korzystnej cenie!

Data dodania: 06.12.2017


Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd w trudno dostępne miejsce, które nie jest tak popularne turystycznie – bardzo często nie dostaniesz się do niego bez pomocy samochodu. Tutaj nie wystarczy transport miejski lub kolejowy, za to podróż autem będzie bardzo wygodna. Nie posiadasz własnego auta? Nic nie szkodzi, możesz łatwo wynająć samochodów w takim miejscu, jak wypożyczalnia aut.

Twoja podróż kończy się za granicą naszego kraju? W takim wypadku najlepiej jest wypożyczyć auto na lotnisku – to nie jest jednak najtańsza opcja, ponieważ może się zdarzyć, że wypożyczalnia samochodów będzie miała wyższe ceny w takiej lokalizacji. Najczęściej trafia do nich nieświadomy i nieprzygotowany turysta, który chce szybko i sprawnie wynająć auto – najlepiej od ręki. Bądź tego świadomy i przed wyjazdem za granicę sprawdź oferty lokalnych wypożyczalni, aby porównać ich oferty i wybrać tę najlepszą. Możesz poszukać zniżek za płatności online, mniejszej kaucji lub innych korzystnych ofert.

Nie masz ukończonych 25 lat? Może zaskoczyć Cię wyższa kaucja za wynajem samochodu dla osób poniżej tego wieku lub posiadających prawo jazdy stosunkowo krótko. Tego typu opłaty nie zawsze są jako zakomunikowane. Warto sprawdzić regulamin wypożyczalni, zanim podpiszesz umowę wynajmu, ponieważ wysoki rachunek może być niemiłą niespodzianką. Renomowana wypożyczalnia samochodów będzie miała jasno określone wynajmu – jest to oznaka sprawdzonej firmy.

Fado

Jaką wysokość będzie miała kaucja? Jest to zależna od wypożyczalni samochodów, jej oferty oraz wybranego przez Ciebie modelu. Jeśli zależy Ci na oszczędności, wybierz auto o niższej klasie, jeśli z kolei czeka Cię ekstremalna podróż – wybierz wygodnego i bezpiecznego SUV-a.

Dobra wypożyczalnia samochodów zaoferuje Ci wygodne auta zarówno w klasie A, jak i B – jest to wystarczająca opcja na rodzinny weekend lub ze znajomymi. Tego typu auta są często objęte specjalnymi zniżkami i rabatami, które pomogą nam  nieco obniżyć koszt wynajmu. Często oferowane są również oferty weekendowe, brak limitu kilometrów lub zniżkę dzięki płatnościom online.

Bądź świadomy dodatkowych kosztów, jakie mogą Cię spotkać, a także obowiązku opłacenia kaucji. Wszystko to, powinieneś jednak znaleźć w treści umowy, wystarczy więc dokładnie się z nią zapoznać, a nie zdziwi Cię dodatkowa opłata na rachunku, gdyż będziesz jej świadomy, albo po prostu jej unikniesz. Zaufana wypożyczalnia samochodów zaoferuje Ci auta w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Przed odbiorem auta, sprawdź czy jego stan jest zgodny z tym opisanym w umowie. Należy go dokładnie obejrzeć, aby nie przeoczyć wgniecenia lub zadrapania, za które później możemy odpowiadać my.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin