Najważniejsze szczegóły dotyczące kwestii wynajmu samochodu.

Data dodania: 26.01.2018


Możliwe, że już wielokrotnie byłeś klientem takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów i nie ma ono przed tobą już żadnych tajemnic. Jeśli jednak nigdy jeszcze nie wypożyczałeś auta w takim miejscu warto poznać szczegóły tego przedsięwzięcia, aby nie być niemiło zaskoczonym opłatami dodatkowymi, których na pierwszy rzut oka zupełnie nie widać. Wymagania ubezpieczeniowe oraz wspomniane opłaty są trudne do zauważenia, dlatego warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi radami, które pozwolą ci uniknąć sytuacji z nimi związanych.

Koszt wypożyczenia w każdej wypożyczalni może wynosić mniej lub więcej – zależy to od indywidualnego cennika. Lokalizacja to pierwszy element, który ma wpływ na naliczenie opłaty dodatkowej – jeżeli wypożyczyłeś auto za granicą i chcesz zostawić je przy lotnisku – wypożyczalnia samochodów może zdecydować o naliczeniu opłaty. Wiele osób chciałoby również odebrać samochód bezpośrednio z lotniska – część wypożyczalni jest tam zlokalizowanych, jednak kolejki do wypożyczenia nie są na pewno małe i swoje trzeba odstać.

W sytuacji, kiedy zależy ci na zaoszczędzeniu pieniędzy – warto wybrać krótką podróż z lotniska do centrum miasta przy pomocy komunikacji miejskiej. Wypożyczalnie tam zlokalizowane z pewnością będą dysponowały korzystniejszymi cenami, a ty unikniesz długich kolejek, które ustawiają się po wypożyczenie samochodu na lotniskach.

Wydaje Ci się, że opłat dodatkowych nie ma aż tak wiele? To nie koniec kwestii, które mogą bardzo szybko zwiększyć twój rachunek za wynajem – nawet wielokrotnie. Dobrym przykładem jest sytuacja, w której jesteś kierowcą, który nie ukończył jeszcze 21 lat (wiek może różnic się w zależności od wypożyczalni), będziesz zmuszony zapłacić każdego dnia wynajmu tzw. dodatek dla młodych kierowców. Minimalne i maksymalne (niektóre wypożyczalnie nie udostępniają aut osobom w podeszłym wieku) progi wiekowe są ustalane bezpośrednio przez wypożyczalnie, a czasami nie występują.

Fado

Zanim zakończysz swoją podróż i zwrócisz auto do takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów, powinieneś koniecznie sprawdzić poziom paliwa w baku. Jeżeli startowałeś spod wypożyczalni z zatankowanym autem, to musisz zwrócić również zatankowane do pełna. Jeżeli zignorujesz ten fakt – wypożyczalnia samochodów z pewnością naliczy opłatę dodatkową, której można łatwo uniknąć.

Jeżeli przed tobą dłuższa wyprawa – warto zadbać o wykupienie odpowiedniej formy ubezpieczenia. Zanim ruszysz, sprawdź koniecznie czy znasz wszystkie szczegóły polisy oraz czy nie wykupujesz dodatkowego ubezpieczenia, które jest bardzo kosztowne. Jeżeli posiadasz własną polisę ubezpieczeniową, wykupowanie dodatkowej pochodzącej od wypożyczalni jest zbędne.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin